Індивідуальна форма здобуття освіти

20 серпня 2019 року набула чинності нова редакція Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти. Відтепер батьки мають можливість обирати спосіб та форму навчання дитини, орієнтуючись на її потреби та здібності.

Наразі учням доступні три форми, за якими можна організувати індивідуальне навчання у школі: екстернатна, сімейна (вона ж — домашня) та педагогічний патронаж.

• Екстернатна форма — це коли учень самостійно засвоює весь матеріал, після чого у школі оцінюють його знання. Таке навчання орієнтоване на учнів, які опанували або можуть опанувати один чи декілька предметів, класів чи навіть рівнів освіти швидше своїх однолітків.

• Сімейна (домашня) форма передбачає, що весь освітній процес для учня самостійно організовують його батьки. Вони ж несуть відповідальність за здобуття знань на рівні Держстандарту. Разом з тим учень має бути зарахованим до певного закладу, який відстежуватиме його прогрес у навчанні.

• Педагогічний патронаж — форма, у випадку якої освітній процес і засвоєння знань забезпечує педагогічний працівник. Така форма передбачена для учнів, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу щодня, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я або потребують навчання біля лікарняного ліжка. Також вона пристосована до потреб учнів, що здобувають початкову та базову освіту у школах сільської місцевості, в яких через малокомплектність (менше 5 учнів на клас) не може бути організоване навчання в закладі.

Індивідуальна форма навчання : відповіді МОН на поширені запитання